TürkçeÜRÜNLERİMİZ :

Gümüşlü zeytin, zeytinyağları ve zeytinyağı sabunlarında doğal üretim, hijyen, kalite ve gıda güvenliği yönetim sistemlerini benimsemiş markalı, gıda üretim izinli, coğrafi bölge işaretli olarak Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın 5179 sayılı Türk Gıda Kodeksi zeytinyağı ve prina yağı tebliğine uygun olarak Türkiye’de yürürlükte olan yasa, tüzük, yönetmelik genel ve diğer ilgili mevzuat hükümleriyle belirtilen usul ve esaslara uygun olarak doğadan gelen sağlığın çevre ve insana saygı ilkkesinden yola çıkarak, zeytinin alınteri ile yoğrulup sevince, mutluluğa, paylaşıma ve tutkuya dönüştürülerek sunulması temel misyon olarak hedeflenmiştir.

Gümüşlü zeytinyağları naturel sızma (Extra Virgin Olive Oil) özellikli, sınırlı fakat yüksek kaliteli üretim felsefesini benimseyen, lezzet ve kaliteyi önemseyen bilinçli tüketicilerin tercihi olup, Ayvalık coğrafi bölge (Menşei) işaretlemesi esas alınmıştır. Ürün özelliğinin yitirilmemesi için çelik paslanmaz tanklarda bekletilerek toprak ve kağıt filtrelerden geçirilmektedir. Rengi berrak, yeşilden sarıya doğru değişebilen özelliktedir. Proksat oranı oldukça düşüktür. Azami asit oranı ise 0.5 – 0.8 (Dizyem) oranındadır. Hertürlü yemekler ve özellikle salatalar için idealdir. Kendine özgü tat ve kokudadır. Doğal halde gıda olarak tüketilebilir. Soğuk kullanımı mükemmeldir. A, D, E ve K vitaminleri ile tam bir vitamin deposudur.

Siyah ve Yeşil zeytinlerde aynı özelliğe sahip olarak yapımında insan sağlığına uygun organik kaya tuzu ve kaynak suyu kullanılmasına özen gösterilmektedir. Zeytinlerimiz Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın Türk Gıda Kodeksi Sofralık Zeytin Tebliği’ne uygun olarak doğal ve katkı maddesiz hijyenik bir şekilde üretim, hazırlama, işleme, muhafaza, depolama, taşıma ve pazarlanması sağlanarak kusursuz olarak üretimden tüketime sunulmaktadır. Zeytinyağı üretiminde coğrafi bölge işaretlemesine uygun olarak AYVALIK TİPİ zeytinlerden, sofralık zeytin yapımında ise AYVALIK ve GEMLİK TİPİ zeytin kullanılmaktadır.

GÜMÜŞLÜ NATUREL GELENEKSEL TÜRK ZEYTİNYAĞI SABUNU 

%100 DOĞAL EL YAPIMI

GÜMÜŞLÜ TRADATION-NATURAL TURK OLİVE OİL SOAP
100% NATURAL - HANDMADE 


Gümüşlü zeytinyağı sabunları geleneksel yöntemlerle üretilerek içeriğinde %100 zeytinyağı bulunur. Üretimi alabilmek ve kaliteden ödün vermemek için küçük karışımlar halinde sabun ustaları (Ayvalıklı Sabuncu Ali Usta) tarafından üretim yapılmaktadır. Üretim esnasında ve sabunun elde edilişinde cildi ve saçı besleyen vitamin ve mineraller korunarak hiçbir şekilde değişik amaçlı ağartıcı, renklendirici, köpürtücü ve kokucu kimyasal maddeler konulmaz.
Hayvansal katkı maddesi içermez.
Gümüşlü zeytinyağı sabunları zeytinyağının özelliğinden dolayı tende yumuşaklığı sağlayıcı bir tabaka oluşturarak nem kaybını engeller, E vitamini ile de hücre yenilenmesini hızlandırarak cildin genç kalmasını sağlar.
Bu doğal özellikteki Ayvalık zeytinyağı sabunları zaman zaman özelliğini kaybetmeden lavanta, biberiye, defne yaprağı, portakal gibi uçucu yağlar ile zenginleştirerek hoş kokulu ve aromatik özelliklere sahip hale getirebilirler. Siz kullanıcıların talepleri ve istekleri doğrultusunda Ayvalık yöresinin en kaliteli zeytinyağları kullanılarak değişik özellikte tamamen doğal olarak kullanıma sunulmaktadır. Çünkü insan derisi üzerindeki her türlü madde doğrudan kan dolaşımı sistemine karışabilmektedir. Onun içindir ki; ürünlerimizin içersinde hiçbir şekilde insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek sentetik koruyucu ve boyar madde yoktur.

GÜMÜŞLÜ EL YAPIMI ZEYTİNYAĞLI SABUN ÇEŞİTLERİ - ÖZELLİKLERİ :


PAPATYA ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Papatya, cildi besler, parlaklık kazandırır, ferahlık verir. Saç dökülmelerine ve egzamaya karşı etkilidir. Antiseptik özelliği vardır.
ISIRGAN ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Isırgan otunun saç dökülmesine, egzamaya, sedef hastalığına, selülite ve kırışıklıklara karşı etkileri vardır ve cildi güçlendirir.
BİBERİYE ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Biberiye doğal antioksidandır. Saçları güçlendirir, yağlı saçlar için önerilir. Kas gevşetici özelliği vardır.
TARÇIN ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Tarçın, kasları yumuşatıcı, sinirleri sakinleştirici, rahatlatıcı etkileri vardır. Aşırı terlemeye karşı etkilidir, antiseptik özelliğe sahiptir.
KARANFİL ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Karanfilin cilt çatlaklarına, sarkmasına, kırışmasına karşı etkileri vardır. Ergenlik sivilcelerinin iyileşmesine pozitif katkı yapar. Antiseptik özelliği vardır.
KAKAO ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Kakao, muhteşem aromasıyla cildi ferahlatır, pürüzsüz bir hal almasını sağlar.
KINA ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Kınanın cildi kuvvetlendirici etkileri asırlardır bilinir. El çatlaklarına,ayak mantarlarına ve terlemesine dolayısıyla ayak kokusuna karşı etkilidir. Egzama ve kaşıntıya karşı pozitif katkı yapar.
YULAF ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Yulafın deri üzerinde yumuşatıcı etkileri vardır. Vücuttaki ölü deriyi uzaklaştırır,deriyi tazeler.İyi bir peeling malzemesidir. Selülite karşı etkilidir.
KEKİK ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Kekik, cildi gerginleştirir .Sedef hastalığına karşı etkilidir. Antiseptik özelliği vardır.
KÜKÜRT ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Kükürdün akneye, egzamaya, kaşıntıya karşı etkileri bilinir. Antiseptik özelliği vardır.
VANİLYA ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Vanilya afrodizyaktır. Stresten arındırır,sakinleştirir.
BAL ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Balın deriyi yumuşatıcı ve kuvvetlendirici özelliği vardır.
LAVANTA ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Lavanta,yara iyileştirici,stres giderici, sakinleştirici ve kas gevşetici özelliklere sahiptir. İyi bir antiseptiktir.
NANE ÖZLÜ ZEYTİNYAĞLI SABUN: Nane, cildi uyarır, yıpranmış ciltlere tavsiye edilir. Antiseptik özelliği vardır.
 

GÜMÜŞLÜ ZEYTİNYAĞLARINDA ÖZELLİKLİ ÇEŞİTLERİMİZ:

•    Gümüşlü özel üretim naturel sızma zeytinyağları.
•    Gümüşlü erken hasat naturel sızma zeytinyağları.
•    Gümüşlü filtre edilmemiş naturel sızma zeytinyağları.

                                     

GÜMÜŞLÜ ÖZEL ÜRETİM NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞLARI:  Gümüşlü yöresindeki denizden 100 metre yüksekliğe kadar olan ortalama 300 yıllık zeytin ağaçlarının meyvelerinin tam olgunlaştığında özenle toplanarak çok kısa sürede sıkılmasıyla elde edilmiştir. Rengi sarı ve berraktır. Kokusu hafiftir. Aromatik yapısı hafif meyvemsi, yumuşak ve akıcıdır. Asit ve peroksit oranı düşüktür. Genizde yakıcılığı ve acılığı azdır. Hertürlü yemeklerde ve özellikle salatalar için idealdir. Kendine özgü tat ve kokudadır. Vitaminler açısından çok zengindir. Soğuk kullanımı mükemmeldir.

GÜMÜŞLÜ ERKEN HASAT NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞLARI:  Madra dağı’nın Edremit Körfezi’ne bakan ve yüksekliği 500 metreye kadar olan eteklerinden 150 – 250 yıllık zeytin ağaçlarının meyvelerinin tam olgunlaşmadan erken hasat edilerek kısa sürede sıkılmasıyla elde edilmiştir. Rengi yeşilimtraksarı, kokusu zeytuni, aromatik yapısı daha keskin ve güçlüdür. Asit oaranı düşüktür. Kahvaltılar ve salatalar için idealdir. Doğal halde gıda olarak tüketilebilir. Çiğ tüketilmesi tavsiye edilir.

GÜMÜŞLÜ FİLTRE EDİLMEMİŞ NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞLARI:   Özel üretim ve erken hasat gibi sıkım öncesi ve sıkım sonrası hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmamış naturel sızma zeytinyağıdır. Filtre edilmeden tortucuklarla birlikte şişelenmiştir. Çelik paslanmaz tanklarda veya yeraltı depolarında dinlendirilirken Peroksit oarnının yükselmesini engellemek içinde hava ile teması da engellenmektedir.

   Ürünlerimiz;

   * 0.25 – 0.50 – 1 – 1.5 – 2 litrelik polikarbon ve cam şişeler ile,
   * 1 – 3 – 5 – 10 ve 18 litrelik laklı teneke kutu şeklinde Gümüşlü Zeytin ve Zeytinyağları Kulübü tarafından satışa sunulmuştur.
  Telefon ve internet üzerinden satış yapılmaktadır.
  Bayilikler ve franchising verilecektir.
 
16/05/2022 Gün Ortalama:21  Bugün14 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:34.231.247.88